O nás

Penguin sport club = profesionálna realizácia športových kurzov pre vás i vaše deti

  • Organizácia športových kurzov: plávanie, lyžovanie, korčuľovanie, in – line korčuľovanie.
  • Zažite športový kurz s originálnym programom v pohode, príjemnom prostredí, dobrej nálade a hlavne profesionálne.
  • Navštívte náš tábor v dennej alebo pobytovej forme a prežite nezabudnuteľné chvíle s novými priateľmi od ktorých sa vám už nebude chcieť odisť.
  • Pre tých, ktorí radi športujú je tu pripravený náš klub, v ktorom si deti prejdú cez základy širokého spektra športov na základe čoho si môžu vybrať v akom športe sa budú ďalej zdokonaľovať.
  • Sme mladý tím aktívnych športovcov, pedagógov, akreditovaných trénerov s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti športu a práce s deťmi. Vďaka tomu sme pripravení zrealizovať športovú akciu šitú na mieru presne podľa vašich predstáv.

Náš tím

Andrej Úradníček

Mgr. Andrej Úradníček

- Šéftréner, propagácia, marketing, stratégia

Viac o mne

Andrej je zakladateľom a nositeľom myšlienky Penguin sport clubu. V roku 2012 skončil s vyznamenaním štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave, Fakulta telesnej výchovy a športu. Počas štúdia sa venoval trénovaniu deti. Pôsobil vo viacerých kluboch, kde s jednotlivými družstvami dosiahol vynikajúce výsledky. V rokoch 2008, 2011 a 2012 pracoval v USA, kde začínal ako plavčík. Neskôr zbieral nenahraditeľné manažérske skúsenosti ako manažér v Atlantic Pool Service, Inc. Počas svojho pôsobenia v Spojených štátoch trénoval deti plávanie. Andrej je držiteľom certifikátov CPR a AED for lifeguards a preukazu plavčík záchranár.

V zime ho nájdete preháňať sa po zasnežených slovenských alebo európskych končiaroch, pretože lyžovanie je jeho vášňou. Keď môže spojiť príjemné s užitočným, to ho teší najviac, a tak do tajov lyžovania zasväcuje deti už od malička. Je držiteľom lyžiarskej licencie skupiny C. Andrej verí sám v seba, v silu Penguin sport clubu a ľudi v ňom.

Marek Sedláček

Mgr. Marek Sedláček

- Šéftréner, tréner atletiky, futbalu, plávania, tenisu, táborový špecialista

Viac o mne

Marek je športovcom telom aj dušou. Šport je pre neho všetkým, pretože mu pomáha udržať zdravie a dobíja ho energiou. Už od malička je jeho život prepletený športom. Začínal s futbalom, ktorému sa venuje dodnes. Neskôr ho očarila atletika. V roku 2007 sa kvalifikoval na majstrovstvá sveta dorastencov v cezpoľnom behu. Keďže športu sa mu málilo, tak svoju kvalifikáciu rozšíril o plávanie. Je držiteľom certifikátu tréner plávania a preukazu vodného záchranára. Marek študoval na Fakulte telesnej výchovy a športu – špecializácia kondičný tréner. Do sveta trénovania detí sa Marek vrhol strmhlav až sme všetci žasli aké úspechy s deťmi dosahuje. Je vidieť, že práca s deťmi je pre neho hobby, napĺňa ho radosťou, keď vidí pokroky svojich zverencov. Ako sám tvrdí, najväčšie potešenie je, keď dieťa odchádza z tréningu spotené a so širokým úsmevom na tvári. Náš Marek je proste pecka človek, ktorý sa riadi mottom: „Nestačí sa narodiť s určitými schopnosťami. Ak chce byť človek úspešný, musí dennodenne vydávať zo seba maximum.“

Lenka Bobocká

Bc. Lenka Bobocká

- Trénerka plávania, lyžovania a táborová vedúca

Viac o mne

Lenka je študentkou predškolskej a elementárnej pedagogiky na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Okrem toho, že odmalička chcela byť učiteľkou, viedla ju k tomuto štúdiu ešte jedna myšlienka – „láska k deťom“. A práve tú môže naplno uplatňovať v kruhoch Penguin sport club-u. Nepozná šport, ktorý by jej bol cudzí, ale je pravda, že čím viac rýchlosti a adrenalínu daný šport ponúka, tým lepšie. Pohyb považuje za nenahraditeľnú súčasť zdravého života. Pohybová aktivita by nemala chýbať u nikoho, a už vôbec nie u detí. V prípade odmeny nie je veľmi náročná. Jeden detský úsmev totižto pre ňu znamená veľa.

Rastislav Bobocký

PaeDr. Rastislav Bobocký

- Tréner futbalu, lyžovania, korčuľovania, plávania, snowboardingu

Viac o mne

Rasťo je športovo založený“ týpek“, ktorý miluje pohyb akéhokoľvek druhu. Najlepšie sa však cíti s futbalovou loptou alebo na snowboarde, kde si naplno vychutnáva zážitok z rýchlej jazdy. Je úspešným absolventom Univerzity Komenského – Fakulty telesnej výchovy a športu. Už 4 roky pôsobí ako tréner starších žiakov a dorastencov. So svojimi zverencami získal v roku 2011 prvenstvo v súťaži. Rasťo je nám najviac nápomocný počas školských prázdnin, keďže po zvyšok roka pôsobí ako učiteľ, a vtedy si ho jeho žiaci nechcú pustiť.

Henrieta Macková

Henrieta Macková

- Trénerka ľadového a in-line korčuľovania, plávania a pohybovej prípravy

Viac o mne
Heňa sa venuje športu odmalička. Začínala s plávaním, ktorému sa rekreačne venuje dodnes. Ako sedem ročnú ju očarilo krasokorčuľovanie, ktorému sa venuje už trinásť rokov. Z toho posledné štyri roky ako trénerka v Krasokorčuliarskom klube Nové Mesto nad Váhom, kde pripravuje malých pretekárov, ktorí sa ani v silnej konkurencii nestrácajú. Práca s deťmi ju veľmi baví, je pre ňu dôležité, aby deti šport hlavne bavil, ale aj niečo naučil.
Minulý rok ukončila štúdium na Bilingválnom slovensko-španielskom gymnáziu a momentálne zbiera skúsenosti v trénovaní detí, na ľade aj vo vode.

 

Matúš Makovec

Matúš Makovec

- Tréner lyžovania, plávania, korčuľovania a pohybovej prípravy

Viac o mne

Šport je pre Matúša všetkým, je to preňho životný štýl. V práci s deťmi sa našiel, lebo môže skĺbiť pohyb, zábavu a trénovanie, kde mu robí najväčšiu radosť, keď u detí vidí pokroky, ku ktorým ich sám doviedol. Obľubuje najmä extrémne športy a deti milujú jeho kaskadérske kúsky, s ktorými ich zabáva. Matúško už niekoľko rokov pôsobí ako inštruktor lyžovania. Študuje externe na Masarykovej Univerzite, Fakulta Športu, odbor Telesná výchova a šport. 

Michal Biras

Bc. Michal Biras

- Tréner korčuľovania, in-line korčuľovania, pohybovej prípravy, táborový vedúci

Viac o mne

Náš Michal je študentom Fakulty telesnej výchovy a športu – odbor športový manažment. Šport miluje už od detských čias a stal sa neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Miško ako ho všetci voláme začínal s futbalom, ktorému sa venuje dodnes. Keďže futbal sa mu zdal málo pridal k svojmu repertoáru aj florbal. Miško začal s trénovaním v roku 2014 a medzi jeho najobľúbenejšie športy z pohľadu trénera patrí korčuľovanie, in-line korčule a pohybová príprava.  Taktiež je jednotkou v organizovaní táborov pre deti, o čom svedčia dlhé zástupy vysmiatych detských tváričiek. Miško s jeho povestným heslom "enjoy" je naša studnica nápadov a deti ho preto milujú.

Mária Gajdošechová

Mgr. Mária Gajdošechová

- Trénerka plávania, pohybovej prípravy, ľadového a in-line korčuľovania, lyžovania a táborová vedúca

Viac o mne

Naša stále usmiata Majka je študentkou piateho ročníka Fakulty telesnej výchovy a športu odbor kondičný tréner. Majka sa sa od útleho detstva venuje plávaniu v ktorom dosiahla úspechy či už na domácej alebo medzinárodnej pôde. Majka je držiteľkou preukazu plavčík záchranár a plaveckou  trénerkou II. stupňa. Plavčícke skúsenosti zbierala na Malte a rovnako aj v USA. Svoju trénerskú kariéru odštartovala už v poslednom ročníku strednej školy kedy pôsobila ako pomocná trénerka v jej materskom klube – KUPI Piešťany. Po nástupe na výšku pôsobila vo viacerých kluboch zameraných na  plutvové plávanie, športové plávanie, výkonnostné plávanie. Majka je tvrdá sama na seba  a rovnako vyžaduje od detí maxiumum aj na tréningoch. Nemusíte sa báť inak je to pohoďáčka, ktoré sa vie pre deti rozdať  a tie sa od nej nevedia častokrát odtrhnúť. Neraz sa nám na dennom tábore stalo –

 ,,Mami/tati  pôjdem domov ale Majku berieme so sebou.“ J

Majka je milovníčka tenisu, plávania, bedmintonu, tanca, florbalu, lyžovania. Je to proste náš športový multitalent. 

Dominika Šimúnová

Bc. Dominika Šimúnová

- Šéftrénerka, trénerka plávania, baby plávania, korčuľovania

Viac o mne

Domča externe študuje na Univerzite Komenského, Pedagogická fakulta, odbor Predprimárna pedagogika. Už niekoľko rokov pracuje ako inštruktorka plávania pre deti od 3 rokov a taktiež aj ako inštruktorka korčuľovania pre deti. Práca s deťmi ju veľmi baví a napĺňa. Úspešne absolvovala Vzdelávací program pre získanie kvalifikácie Tréner I. kvalifikačného stupňa so špecializáciou plávanie a rekvalifikačný kurz In-line korčuľovania pre pedagogických pracovníkov MŠ a prvého stupňa ZŠ. Domča dokáže s deťmi robiť neuveriteľné pokroky v plávaní. Je to proste vodný živel

Silvia Ďurišová

Mgr. Silvia Ďurišová

- Trénerka atletiky, plávania, lyžovania a snowboardingu, odborníčka na zdravú výživu

Viac o mne

Sisa je absolventkou Faktulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave odbor: kondičný tréner vo výkonnostnom a vrcholovom športe. Má kvalifikáciu rozhodcu atletiky 3. stupňa, licenciu aquafitness, snowboardingu a lyžovania, certifikát záchrany topiaceho. Niekoľko rokov sa venovala aktívnej atletickej činnosti. Zameriava sa hlavne na funkčný kruhový tréning pre aktívnych ako aj začínajúcich športovcov, rozvoj kondičných schopností, redukciu hmotnosti, naberanie svalovej hmoty, formovanie postavy. Pri svojich tréningoch využíva všetky dostupné pomôcky ako bosu, kettlebels, TRX, fitball, aquahit, fitlopty. Ak ste nespokojní so svojou postavou alebo ste nezachytili nejakú novinku z oblasti funkčného tréningu, tak si buďte istí, že táto žena vie, ako na to.

Matúš Trajteľ

Mgr. Matúš Trajteľ

- Tréner lyžovania, táborový vedúci

Viac o mne

Matúš je absolventom Faktulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave odbor: učiteľstvo Tv/geo. Matúš je ,,zimný“ typ športovca a práve zimné športy sú jeho srdcovou záležitosťou. Je bývalý pretekár v alpskom lyžovaní a skialpinizme. Cudzie mu však nie sú ani outdorové letné aktivity ako cyklistika, plávanie, beh, turistika, in-line a v menšej miere golf. Matúš pôsobí v klube ako externý tréner hlavne počas lyžovačiek a outdorových táboroch. Má certifikát vodnej záchrannej služby SČK, masáže, trénera III.st. a inštruktora II.st. alpského lyžovania. Je rozhodcom alpského lyžovania I.st., atletiky I.st., golfu 3.triedy a biatlonu 1.triedy.

Renáta Matová

Bc. Renáta Matová

- Trénerka korčuľovania, táborová vedúca

Viac o mne

Renča je študentkou Medzinárodných rozvojových štúdií Univerzity Palackého v Olomouci. Svoj nikdy nekončiaci čas delí medzi prácu v neziskovom sektore, cestovanie a lásku pre deti a šport. Školský rok trávi trénovaním babskej volejbalovej prípravky v Litovli a hodinami korčuľovania, no a počas leta už naplno zarezáva v našich táboroch. Nikde dlho neobsedí, vystriedala už asi všetky športy, ale najviac doma sa cíti pri lezení po horách a spievaní pri letnom táboráku. Renča vie vytvoriť pohodovú atmosféru všade kde sa objaví.

Martina Vedejová

Martina Vedejová

- Trénerka plávania, baby plávania

Viac o mne

Maťa je inštruktorka pre pohybový, sociálny a psychický rozvoj kojencov, batoliat a detí predškolského veku. V roku 2017 ukončila vzdelávací program zameraný na aktivity detí vo vodnom prostredí a plávanie. V tom istom roku získala kvalifikáciu vodný záchranár, plavčík. Jej hlavnou pracovnou náplňou je plávanie s malými bublinkami od troch mesiacov v Baby clube Bublina. Ako sama hovorí, už 10 rokov robí prácu svojich snov. Prácu s deťmi, ktorá ju napĺňa, dobíja a teší stále rovnako ako v prvý deň. Pretože každý deň strávený s deťmi vo vode je pre ňu deň plný smiechu a radosti.